הצעות לדרום אוסטרליה – חלק 2

החניונים יושבים על גדות נהרות מים מתוקים, בדרכם לאוקיאנוס, דגי סלמון ענקיים שוחים במעלה הנהר מצד אחד, להקות תוכים ירוקים על העץ מעליך, וכשיורד הלילה מחילה החגיגה של חיות הבר האוסטרליות, וומבטים, קנגרו’ס, אופוסמים ועוד כהנא וכהנא.

בלילה אתה שומע חיות מסביב למאהל, כלבים מחפשים מזון לכלבים או שועלים רעבים. ככלל רצוי לא להשאיר פסולת ושאריות אוכל שיהוו מזון לכלבים. לא מומלץ להאכיל ולהשאיר פסולת שתאכל על ידי חיות הבר, אין להם שום תרומה באכילת מזון שכזה ותפקידנו לדאוג שכל המעללים שלנו לא יגעו בטבע ודייריו. משם ניתן להמשיך באותה הדרך על האוקינאנוס. הדרך נמשכת לארוך האוקיאנוס ונכנסת לדרום מזרח היבשת. משם הדברים עשויים להתחיל ולקבל גוון מדברי. אפשר להמשיך מערב ולטפס למרכז אוסטרליה ולעבור לטיול מדברי לחלוטין כשהשיא הוא ב"אליס ספרינגס", אותו צוק ענק בלב המדבר האוסטרלי שנחשב לאחד ממוקדי התיירות המוכרים בעולם.

לחילופין ניתן לנוע מזרחה וצפונה ולהמשיך לטפס לאוך החוף המזרחי, האזור היותר מתוייר של אוסטרליה, שם אתם עשויים לפגוש ערים ומקומות משמעותיים כמו סידני, בריסביין, גולד קואסט, סן שיין קוסט ועוד. הטיול לאורך החוף נחשב לאחד המסלולים המדהימים ביותר וניתן לשלב בו תיירות אורבנית וטבע מהמם.

, http://www.asiatravel.co.il/article.aspx?id=28045