טיול בהרי אילת

חופשה שנתית בעיר אילת מסתכמת בדרך כלל בשהיה בבתי מלון יוקרתיים שם מוצאים הנופשים בילוי והנאה באזור המלון המציע גם שהיה במקומות ממוזגים לצד ארוחות מפנקות עם אטרקציות בידוריות כמו מופעים ערבי סטאנד אפ או הופעת זמר ידוע. כמו כן יש במרבית מלונות חיבור לאינטרנט ויכולים לחפש דרכו מקומות בילוי דרך חיפוש דומיין של חברות הנופש הדואגות להשתמש בשירותי אחסון אתרים אך יש לציין שלא לכל החברות יש דומיין נוח לחיפוש.

איך שלא יהיה ניתן לטייל באיזור העיר ולמצוא באופן אקראי מקומות לבילוי בעיקר באיזור העיר המלאה במקומות בילוי. קשה לנו לחשוב על אילת כעיר שבה נוכל לטייל טיול מחנאי לחובבי אתגרים וטבע משום שהדעת סוברת שמי רוצה לחפש טבע באילת כדאי שיחשוב שנית על כוונותיו המוזרות. אומנם אל לנו לשכוח שעד כמה עשרות שנים אילת הייתה עיירה קטנה בעלת מימד עיר של חופש וזריקות המוקפת הרים סביב ונוף מדברי כובש ומהמם. ומשום מה אותם הרים ונופים הסובבים אותה נשכחו מבלי משים לטובת חופי הרחצה ההמוניים של העיר עצמה.
הרי אילת אלו אותם הרים הסמוכים לעיר הנופש אילת. בשנות ה 80 הכריזה ממשלת ישראל על אזור זה כשמורת טבע. הרי אילת מורכבת משני הרים מרכזיים הר שלמה והר חזקיהו הקרויים על שם מלכי ישראל.

הרים אלו הם מהנופים הקסומים והמיוחדים בנופי הנגב כולה ואין לך אדם שאוהב או לא אוהב נוף מדברי צחיח ושומם שלא יתפעל מנופיה האציליים של הרי אילת. אומנם, מוכרחים אנו לומר שאמת הוא הדבר שרבים נמנעים לטייל בהרי אילת בגלל החום הכבד