טיול בהרי אילת – חלק 2

ביותר השורר באיזורי אלו בחודשי האביב והקיץ והרי מי שמוכן לשום את אורחותיו אל עבר עיר דרומית זו מוכן לעשות זו בידיעה הוא יהנה מתנאי מיזוג אוויר נוחים בקרבת בת המלון שבו הוא יתאכסן אך לצאת לטייל תחת נרתיקה של החמה הרי זו סכנת נפשות של ממש.

אבל לכך נוכל לתת פתרון והיא יציאה לטיול בהרי אילת בתקופת החורף בחופשת החנוכה או בסתם יומיים שנוכל לקחת לעצמנו כחופש מהעבודה. אפשרות נוספת היא לטייל בשעות אחר הצהריים בתקופת הקיץ אז עם כמות גדולה של מים.
מדוע כה מיוחד בהרי אילת גוש הרי אילת הוא ייחודי מכל הנוף הארצישראלי ייחודו בכך שסלעי התהום המרהיבים חשופים לעיני השמש שינויים גאולוגיים של אלפי שנים יצרו שינויים בנוף זה ויצרו סלעים צבעוניים הכה אופיינים לנוף האילתי .
האיזורים מומלצים לטיול הם אזורי הנחלים במפגש הנחלים אם נלך לאורך קווי הנחל נוכל להתוודע אל ליופיים של הסלעים האדומים הליכה מרובה לאורך הנחל תוביל אל עבר הקניון האדום קניון זה הנוצר מחלחול עמוק של המים לאורך השנים.

הליכה וירידה לאורך הקניון יגלו אל עבר עינינו מחשופי הסלע המרהיב הזה בחלק מהירידות נוכל להעיזר באביזרי עזר הקבועים בסלע הנישאים למעלה מעט הליכה צבורה קלילה נוכל להגיע לתחתית הקניון. הליכה מרובה על שבילים אלו דורשת זהירות יתירה תוך כדי הקפדה על שתיה מרובה ואכילה מפעם לפעם. אומנם הליכה זו תסב לנו סיפוק רב והנאה מרובה עד לאין מספר וכדאי לנו להילך תחת חום קודר זה על מנת להינות מיופיים של ההרים.