הצעות לדרום אוסטרליה

אם אתם חובבי הרפתקאות, שוחרי טבע וטיולים, דרום אוסטרליה זה המקום בשבילכם. אמנם כל צעיר שהשתחרר מהצבא יודע שאוסטרליה זו אופציה מדהימה על מנת להגשים את הפנטזיות שלו לאחר שלוש שנים של ייסורים בצבא, אך איך שהוא יוצא שאת אוסטרליה משאירים כאופציה פחות רלוונטית, אולי בגלל המחיר, אולי משום שמדובר במרחקי טיסה כפולים ואולי בגלל שהאוסטרלים לא ממש מוכנים לעשות משהו בכדי שתיירים יבואו. מי שבא ברוך הבא מי שלא, לא צריך, אוסטרליה לא באמת מחכה לאף אחד.

דרום אוסטרליה הוא חבל עצום שמספק חוויות נוף וטבע באיכות הגבוהה ביותר. חוויות של נוף צמחי נדיר, בעלי חיים מיוחדים ותופעות אקלימיות יחודיות לאוסטרליה בכלל ולדרומה בפרט. היופי והמגוון האקולוגי והביולוגי אדיר המימדים שניבט אלינו יכול להעביר כל חובב טיולים על דעתו. החל מנופים טבעיים, חצי מדבריים וכלה בנופים מושלגים אשר מעוררים ערגה לתכנן חופשת סקי.

ההמלצה היא להגיע למלבורן, בירת הדרום. משם לצאת לסיבוב בן כמה ימים לכיוון " דרך האוקיאנוס הנפלאה" (the great ocean road) , דרך אשר משלבת נופים שקשה לתאר במילים כאשר מצד אחד כל האוקיאנוס נפתח תחתיך ומאפשר לך לנוע בתוך נופים של ים, גלים ומצוקי ענק על המים ומן הצד השני אתה על צלע של הר אשר כולו יער גשם טרופי עם צמחייה ובעלי חיים טרופים אשר משווים לחצי הזה של המסלול אווירת ג’ונגל ייחודית. לצד הדרך ניתן להגיע לחניונים מוסדרים או חצי מסודרים שבהם ניתן להתמקם ולהעביר את הלילה.

http://www.relaxgo.co.il/%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%94

הצעות לדרום אוסטרליה – חלק 2

החניונים יושבים על גדות נהרות מים מתוקים, בדרכם לאוקיאנוס, דגי סלמון ענקיים שוחים במעלה הנהר מצד אחד, להקות תוכים ירוקים על העץ מעליך, וכשיורד הלילה מחילה החגיגה של חיות הבר האוסטרליות, וומבטים, קנגרו’ס, אופוסמים ועוד כהנא וכהנא.

בלילה אתה שומע חיות מסביב למאהל, כלבים מחפשים מזון לכלבים או שועלים רעבים. ככלל רצוי לא להשאיר פסולת ושאריות אוכל שיהוו מזון לכלבים. לא מומלץ להאכיל ולהשאיר פסולת שתאכל על ידי חיות הבר, אין להם שום תרומה באכילת מזון שכזה ותפקידנו לדאוג שכל המעללים שלנו לא יגעו בטבע ודייריו. משם ניתן להמשיך באותה הדרך על האוקינאנוס. הדרך נמשכת לארוך האוקיאנוס ונכנסת לדרום מזרח היבשת. משם הדברים עשויים להתחיל ולקבל גוון מדברי. אפשר להמשיך מערב ולטפס למרכז אוסטרליה ולעבור לטיול מדברי לחלוטין כשהשיא הוא ב"אליס ספרינגס", אותו צוק ענק בלב המדבר האוסטרלי שנחשב לאחד ממוקדי התיירות המוכרים בעולם.

לחילופין ניתן לנוע מזרחה וצפונה ולהמשיך לטפס לאוך החוף המזרחי, האזור היותר מתוייר של אוסטרליה, שם אתם עשויים לפגוש ערים ומקומות משמעותיים כמו סידני, בריסביין, גולד קואסט, סן שיין קוסט ועוד. הטיול לאורך החוף נחשב לאחד המסלולים המדהימים ביותר וניתן לשלב בו תיירות אורבנית וטבע מהמם.

, http://www.asiatravel.co.il/article.aspx?id=28045

טיול בהרי אילת

חופשה שנתית בעיר אילת מסתכמת בדרך כלל בשהיה בבתי מלון יוקרתיים שם מוצאים הנופשים בילוי והנאה באזור המלון המציע גם שהיה במקומות ממוזגים לצד ארוחות מפנקות עם אטרקציות בידוריות כמו מופעים ערבי סטאנד אפ או הופעת זמר ידוע. כמו כן יש במרבית מלונות חיבור לאינטרנט ויכולים לחפש דרכו מקומות בילוי דרך חיפוש דומיין של חברות הנופש הדואגות להשתמש בשירותי אחסון אתרים אך יש לציין שלא לכל החברות יש דומיין נוח לחיפוש.

איך שלא יהיה ניתן לטייל באיזור העיר ולמצוא באופן אקראי מקומות לבילוי בעיקר באיזור העיר המלאה במקומות בילוי. קשה לנו לחשוב על אילת כעיר שבה נוכל לטייל טיול מחנאי לחובבי אתגרים וטבע משום שהדעת סוברת שמי רוצה לחפש טבע באילת כדאי שיחשוב שנית על כוונותיו המוזרות. אומנם אל לנו לשכוח שעד כמה עשרות שנים אילת הייתה עיירה קטנה בעלת מימד עיר של חופש וזריקות המוקפת הרים סביב ונוף מדברי כובש ומהמם. ומשום מה אותם הרים ונופים הסובבים אותה נשכחו מבלי משים לטובת חופי הרחצה ההמוניים של העיר עצמה.
הרי אילת אלו אותם הרים הסמוכים לעיר הנופש אילת. בשנות ה 80 הכריזה ממשלת ישראל על אזור זה כשמורת טבע. הרי אילת מורכבת משני הרים מרכזיים הר שלמה והר חזקיהו הקרויים על שם מלכי ישראל.

הרים אלו הם מהנופים הקסומים והמיוחדים בנופי הנגב כולה ואין לך אדם שאוהב או לא אוהב נוף מדברי צחיח ושומם שלא יתפעל מנופיה האציליים של הרי אילת. אומנם, מוכרחים אנו לומר שאמת הוא הדבר שרבים נמנעים לטייל בהרי אילת בגלל החום הכבד